PRZYSTOSOWANIE POJAZDÓW

Urządzenia dla kierowców niepełnosprawnych

MANUAL – Ręczny gaz, hamulec i sprzęgło

Manual – Ręczny gaz, hamulec i sprzęgło do manualnej skrzyni biegów

Jedyne kompletnie mechaniczne urządzenie dla kierowców z dysfunkcją kończyn dolnych. Dzięki swej prostocie i niezawodności zyskało sobie duża popularność. Pozwala na sprawną ręczną obsługę samochodu.

Rozwiązanie bardzo wygodne i proste. Jest alternatywą dla kosztownych rozwiązań sprzęgła ( systemów elektrycznych lub pneumatycznych), które nie cieszą się dobrą opinia użytkowników ze względu na to, że przy niewłaściwej regulacji mogą wpływać na szybsze zużycie tarcz sprzęgłowych.

Jako jedyni w Polsce oferujemy to niezawodne i bezpieczne urządzenie.

Znajduje ono zastosowanie w samochodach z manualną skrzynia biegów, dzięki odpowiedniej estetyce również w nowych autach wysokiej klasy. Dźwignia rurowa montowana pod kierownicą łączy w sobie funkcje sprzęgła, gazu i hamulca. Gaz obsługujemy za pomocą manetki motocyklowej (rolgaz), hamulec uruchamiany jest ruchem dźwigni w stronę deski rozdzielczej (ruch od siebie) , natomiast sprzęgło ruchem do siebie i na dół (ruch korbowy). Wystarczy poświęcić chwilę na jazdę próbną po placu, aby nauczyć się  obsługi tego prostego i intuicyjnego urządzenia.

Urządzenie nie narusza konstrukcji samochodu, daje możliwość jazdy również przez zdrowego kierowcę.

PRZEBADANO W PRZEMYSŁOWYM INSTYTUCIE MOTORYZACJI.

Zobacz sam jak przyjemnie i płynnie prowadzi się samochód ze wsparciem systemu Manual

AUTOMAT – Ręczny gaz, hamulec

AUTOMAT – Ręczny gaz, hamulec – skrzynia automatyczna

Mechaniczne urządzenie, które dzięki funkcjonalność, precyzji wykonania, bezpieczeństwu oraz niskiej cenie skutecznie konkuruje z produktami niemieckich, włoskich, szwedzkich producentów.Rozwiązanie bardzo wygodne i proste w obsłudze. Obsługa pedału przyspieszenia realizowana jest przez manetkę motocyklową.Wciśnięcie hamulca następuje wskutek ruchu odpychającego dźwignię w kierunku tablicy rozdzielczej. Urządzenie wyposażone jest w blokadę mechaniczną hamulca roboczego ( działanie podobne do hamulca ręcznego), co umożliwia zablokowanie pedału w pozycji zahamowania bez odrywania ręki od dźwigni rurowej, dzięki czemu możliwe są manewry takie jak: zmiana biegu z pozycji drive na reverse, ruszanie pod górę.Urządzenie nie narusza konstrukcji samochodu, daje możliwość jazdy również przez zdrowego kierowcę.PRZEBADANO W PRZEMYSŁOWYM INSTYTUCIE MOTORYZACJI. 

Sprzęgło ręczne

Ręczne sterowanie sprzęgła dla osób z dysfunkcją lewej nogi. Pozwala na pełną kontrolę rozłączania i załączania sprzęgła. Obsługa realizowana za pomocą dźwigni ręcznej blokującej się w pozycji maksymalnego wciśnięcia pedału sprzęgła, dopasowanej indywidualnie do modelu samochodu i potrzeb kierowcy, zakończona obrotową rękojeścią. Urządzenie pozwala na obsługę sprzęgła bez ingerencji w konstrukcję samochodu. Jest alternatywą dla kosztownych rozwiązań sprzęgła ( systemów elektrycznych lub pneumatycznych), które nie cieszą się dobrą opinia użytkowników ze względu na to, że przy niewłaściwej regulacji mogą wpływać na szybsze zużycie tarcz sprzęgłowych.

Przystosowanie motocykla

NOWOŚĆ!!! Przystosowanie motocykla dla osoby z niesprawnymi nogami

 

Przełożenie pedała gazu na lewą nogę

Przystosowanie stosowane w samochodach z automatyczną skrzynia biegów dla osób ze sprawną lewą nogą.

Pozwala ono schować dodatkowy pedał i drugi kierowca, w pełni sprawny może prowadzić samochód w tradycyjny sposób.

Dodatkowy pedał jest szeroki, a więc wygodny.

Akcesoria

Specjalne uchwyty dla kierowców z częściowo niesprawnymi kończynami górnymi.

Przełożenie kierunkowskazów na prawą stronę

PASAŻER

Fotel obrotowy

Platforma montowana pod oryginalne siedzenie pozwala odwrócić je o 90 stopni i wysunąć o około 20cm poza obrys samochodu, co znacznie ułatwia wsiadanie i wysiadanie.Jest to proste i niezawodne urządzenie. Z pośród innych dostępnych na rynku urządzeń wyróżnia je fakt, że fotel obraca się „po łuku”, a nie na jednej osi obrotu co daje większe możliwości montażowe ( daje się zamontować w większości modeli aut). Dzięki bardzo dobremu wyłożyskowaniu urządzenie pozwala baz trudu obrócić fotel wraz z pasażerem.

Poniżej przedstawiamy nagranie z wykorzystaniem fotela obrotowego naszej produkcji

Fotel ułatwiający wstawanie

System Myopat

Urządzenie ułatwia wstawanie osobą z częściowym zanikiem mięśni. Proces wstawania z fotela sterowany jest za pomocą pilota.

Fotel Carony/Turny

System Turny

Urządzenie jest połączeniem fotela obrotowego i wózka inwalidzkiego do przemieszczania się na niewielkie odległości. Fotel obraca się i wysuwa za pomocą silników elektrycznych następnie opiekun osoby niepełnoprawnych podpina podwozie wózka inwalidzkiego, całość tworzy wózek transportowy. Dzięki urządzeniu eliminujemy konieczność przesadzania osoby niepełnosprawnej z fotela samochodowego na wózek inwalidzki, co wymaga wiele wysiłku od opiekuna. Jest to najbardziej funkcjonalne rozwiązanie. Podwozie jest lekkie i mieści się w bagażniku samochodowym.

Fotel Carony/Turny

Regulacja wysokości fotela

Urządzenie elektrycznie reguluje wysokość fotela.

Jest ono szczególnie przydatne dla osób o niskim wzroście, uzupełnia funkcje standardowego fotela i umożliwia uzyskanie komfortowej pozycji.

Montowane zarówno do fotela kierowcy jak i pasażera.

Pasy stabilizujące

Dodatkowe pasy stabilizujące

Dodatkowe pasy stosowane do przewozu osób wymagających większej stabilizacji ciała w fotelu samochodu.

Używane są w połączeniu z fabrycznymi pasami bezpieczeństwa.

Adaptacje pojazdów typu BUS

Rampa

RAMPA Łatwo rozkłada się i składa. Po złożeniu zajmuje tylko 190 mm przestrzeni ładunkowej.

Występuje w dwóch długościach: 2m i 2.4m. Nośność rampy wynosi 320kg. Waga odpowiednio: 29kg i 32kg.

Wykonane z aluminium. Estetyczny wygląd i ergonomia są dodatkowym atutem urządzenia.

Możliwa do zamontowania w samochodach, gdzie wysokość otworu bagażnika wynosi ponad 120cm, czyli również w samochodach typu Kangoo, Berlingo, Caddy itp.

Najazdy

Wygodne i lekkie najazdy aluminiowe. Najazdy składane są teleskopowo.

Dostępne różne długości i nośności ramp.

Dodatkowe pasy stabilizujące

Dodatkowe pasy stosowane do przewozu osób wymagających większej stabilizacji ciała w fotelu samochodu.

Używane są w połączeniu z fabrycznymi pasami bezpieczeństwa.

Pasy mocujące wózek

Pasy są niezbędnym elementem podczas przewozu osoby niepełnosprawnej na wózku. Służą do przytwierdzenia wózka do podłogi samochodu i zabezpieczenia przewożonej na nim osoby niepełnosprawnej.

Stosujemy pasy marki Unwin.

Stopień pomocniczy

Dorabiamy stopnie na specjalne zamówienie. Dowolne rozmiary. Także chowane pod podwoziem, wysuwane elektrycznie etc.

Uchwyt pomocniczy

Dorabiamy uchwyty na specjalne zamówienie. Dowolne rozmiary i kształty.