Kierowca

Urządzenia dla kierowców niepełnosprawnych

MANUAL – Ręczny gaz, hamulec i sprzęgło

Manual – Ręczny gaz, hamulec i sprzęgło do manualnej skrzyni biegów

Jedyne kompletnie mechaniczne urządzenie dla kierowców z dysfunkcją kończyn dolnych. Dzięki swej prostocie i niezawodności zyskało sobie duża popularność.

Rozwiązanie bardzo wygodne i proste. Jest alternatywą dla kosztownych rozwiązań sprzęgła ( systemów elektrycznych lub pneumatycznych), które nie cieszą się dobrą opinia użytkowników ze względu na to, że przy niewłaściwej regulacji mogą wpływać na szybsze zużycie tarcz sprzęgłowych.

Jako jedyni w Polsce oferujemy to niezawodne i bezpieczne urządzenie.

Znajduje ono zastosowanie w samochodach z manualną skrzynia biegów, dzięki odpowiedniej estetyce również w nowych autach wysokiej klasy. Dźwignia rurowa montowana pod kierownicą łączy w sobie funkcje sprzęgła, gazu i hamulca.

Urządzenie nie narusza konstrukcji samochodu, daje możliwość jazdy również przez zdrowego kierowcę.

PRZEBADANO W PRZEMYSŁOWYM INSTYTUCIE MOTORYZACJI.

 mechaniczna mechaniczna gaz_hamulec

zobaczcie Państwo sami jak przyjemnie i płynnie prowadzi się samochód ze wsparciem systemu Manual

 

AUTOMAT – Ręczny gaz, hamulec

AUTOMAT – Ręczny gaz, hamulec – skrzynia automatyczna

Mechaniczne urządzenie, które dzięki funkcjonalność, precyzji wykonania, bezpieczeństwu oraz niskiej cenie skutecznie konkuruje z produktami niemieckich, włoskich, szwedzkich producentów.Rozwiązanie bardzo wygodne i proste w obsłudze.Obsługa pedału przyspieszenia realizowana jest przez manetkę motocyklową.Wciśnięcie hamulca następuje wskutek ruchu odpychającego dźwignię w kierunku tablicy rozdzielczej.Urządzenie wyposażone jest w blokadę mechaniczną hamulca roboczego, co umożliwia zablokowanie pedału w pozycji zahamowania bez odrywania ręki od dźwigni rurowej, dzięki czemu możliwe są manewry takie jak: zmiana biegu z pozycji drive na reverse, ruszanie pod górę.Urządzenie nie narusza konstrukcji samochodu, daje możliwość jazdy również przez zdrowego kierowcę.
PRZEBADANO W PRZEMYSŁOWYM INSTYTUCIE MOTORYZACJI. 

IMG 0748 IMG 0758 IMG 0771

 

Sprzęgło ręczne

Ręczne sterowanie sprzęgła dla osób z dysfunkcją lewej nogi. Pozwala na pełną kontrolę rozłączania i załączania sprzęgła. Obsługa realizowana za pomocą dźwigni ręcznej blokującej się w pozycji maksymalnego wciśnięcia pedału sprzęgła, dopasowanej indywidualnie do modelu samochodu i potrzeb kierowcy, zakończona obrotową rękojeścią. Urządzenie pozwala na obsługę sprzęgła bez ingerencji w konstrukcję samochodu.

sprzęgło ręczne  sprzęgło ręczne

 

Przełożenie pedała gazu na lewą nogę

Przystosowanie stosowane w samochodach z automatyczną skrzynia biegów dla osób ze sprawną lewą nogą.

Pozwala ono jednak schować dodatkowy pedał i drugi kierowca, w pełni sprawny może prowadzić samochód w tradycyjny sposób.

Dodatkowy pedał jest szeroki, a więc wygodny.

 

Akcesoria

Specjalne uchwyty dla kierowców z częściowo niesprawnymi kończynami górnymi.

akcesoria  akcesoria

 

Przełożenie kierunkowskazów na prawą stronę

kierunkowskazy  kierunkowskazy

 

2012-08-29_223020